[EN]   
Apie Taisyklės ir nuostatai Metodinė informacija Parašo įrankiai D. U. K. Kontaktai

Asmens tapatybės kortelė ir elektroninis parašas

Lietuvos Respublikos piliečiams išduodamos asmens tapatybės kortelės yra elektroninės kortelės, kurios gali būti naudojamos ne tik kaip asmens dokumentai, bet taip pat kaip elektroninės atpažinties priemonės ir elektroninių dokumentų pasirašymo elektroniniu parašu įtaisai. Elektroniniai parašai, sukurti naudojant asmens tapatybės korteles, pasirašymo elektroniniu parašu metu yra tvirtinami pasirašančiam asmeniui išduotais ir asmens tapatybės kortelės luste įrašytais skaitmeniniais sertifikatais – specialaus formato elektroniniais dokumentais, patvirtinančiais pasirašančio asmens tapatybę ir leidžiančiais patikrinti pasirašančio asmens elektroninį parašą.

Šioje svetainėje yra pateikiami dokumentai, reglamentuojantys Asmens dokumentų išrašymo centro, kaip kvalifikuotus sertifikatus sudarančio patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjo veiklą bei aprašantys jo sudaromų sertifikatų sudarymo ir tvarkymo procesus. Kadangi Asmens dokumentų išrašymo centras sertifikatus sudaro ne tik Lietuvos Respublikos piliečiams, bet ir Lietuvos Respublikos elektroniniams rezidentams, valstybės tarnautojams bei vidaus tarnybos sistemos pareigūnams, čia taip pat pateikiami atitinkami dokumentai, reglamentuojantys kiekvienai šių vartotojų grupei skirtų sertifikatų sudarymą ir tvarkymą. Svetainėje taip pat yra pateikiama programinė įranga, reikalinga elektroninių dokumentų pasirašymui naudojant Asmens dokumentų išrašymo centro išduodamus elektroninio parašo įtaisus, metodinė informacija elektroninių parašų, kuriamų ar jau sukurtų naudojant šiuos įtaisus, naudotojams, atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus.

Jums reikalingas elektroninis parašas? Turite asmens tapatybės kortelę, bet nežinote, ką ir kaip reikia daryti? O gal jau naudojate asmens tapatybės kortelę pasirašymui elektroniniu parašu, bet susidūrėte su problemomis? Tuomet ieškokite atsakymo būtent čia.Svarbi informacija!