[EN]   
Apie Taisyklės ir nuostatai Metodinė informacija Parašo įrankiai D. U. K. Kontaktai

Asmens tapatybės kortelė ir elektroninis parašas

Lietuvos Respublikos piliečiams išduodamos asmens tapatybės kortelės yra elektroninės kortelės, kurios gali būti naudojamos ne tik kaip asmens dokumentai, bet taip pat kaip elektroninių dokumentų pasirašymo elektroniniu parašu įtaisai. Elektroniniai parašai, sukurti naudojant asmens tapatybės korteles, pasirašymo elektroninio parašo metu yra tvirtinami pasirašančiam asmeniui išduotais skaitmeniniais sertifikatais – specialaus formato elektroniniais dokumentais, patvirtinančiais pasirašančio asmens tapatybę ir leidžiančiais patikrinti pasirašančio asmens elektroninį parašą. Elektroniniams parašams, sukurtiems naudojant asmens tapatybės korteles, tvirtinti skirtus skaitmeninius sertifikatus nuo 2009 m. sausio 29 d. iki 2015 m. gruodžio 31 d. leido Gyventojų registrų tarnyba, o nuo 2016 m. sausio 1 d. šios veiklos vykdymą perėmė Asmens dokumentų išrašymo centras prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.

Šioje svetainėje yra pateikiami dokumentai, reglamentuojantys Asmens dokumentų išrašymo centro, kaip kvalifikuotus sertifikatus sudarančio patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjo veiklą bei aprašantys jo sudaromų sertifikatų sudarymo ir tvarkymo procesus, metodinė informacija elektroninių parašų, tvirtinamų Asmens dokumentų išrašymo centro sudarytais sertifikatais, naudotojams, taip pat pateikiamos rinkmenos ir programinė įranga, reikalinga elektroninių dokumentų pasirašymui naudojant asmens tapatybės korteles, atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus.

Jums reikalingas elektroninis parašas? Turite asmens tapatybės kortelę, bet nežinote, ką ir kaip reikia daryti? O gal jau naudojate asmens tapatybės kortelę pasirašymui elektroniniu parašu, bet susidūrėte su problemomis? Tuomet ieškokite atsakymo būtent čia.

Asmens dokumentų išrašymo centras, kaip kvalifikuotus sertifikatus sudarantis patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjas, taip pat sudaro skaitmeninius sertifikatus, skirtus tvirtinti elektroninius parašus, sukurtus naudojant valstybės tarnautojo pažymėjimus bei vidaus tarnybos sistemos pareigūnų tarnybinius pažymėjimus, todėl šioje svetainėje taip pat pateikiami atitinkami dokumentai, nustatantys šioms vartotojų grupėms skirtų sertifikatų sudarymą ir tvarkymą.Svarbi informacija !